Франц Вагнер вкара 20, Меджик избяга с победа със 104-103 над борещите се Трейл Блейзърс
AP News | 2024-04-02 | 04:08:48

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Франц Вагнер отбеляза 20 точки и Орландо Меджик избяга с победа със 104-103 над борещите се Портланд Трейл Блейзърс в понеделник вечерта.

Деандре Айтън пропусна открит скок на основната линия на финала за Блейзърс, които загубиха 10 поредни.

Три нощи след загуба с 60 точки в Маями, Блейзърс се върнаха два пъти през второто полувреме и се поставиха в позиция да спечелят мача с последния удар.

Уендъл Картър младши имаше 17 точки и 13 борби, а Джалън Съгс и Паоло Банчеро всеки вкара по 15 точки за Меджик.

Ейтън имаше 20 точки и 12 борби. Далано Бантън влезе от пейката с 26 точки за Портланд. Скуут Хендерсън, който постави Ейтън с последния удар, имаше 13 точки, девет асистенции и осем борби.

Преднината на Меджик беше само две, когато Картър вкара тройка в началото на третата четвърт, откривайки Серия от 17 точки, която даде на Орландо първата двуцифрена преднина в мача.

Но Блейзърс се върнаха и поведоха с тройка на Бантън с оставащи 5:42.

Съгс отговори с тройка и три точки за Меджик, а Вагнер игра за три точки при 3:04 до края увеличи преднината на Орландо до 102-93.

Уокър и Бантън вкараха тройки и Блейзърс се върнаха отново, преди ударът на Ейтън да пропусне при сирената.